Drukuj
Odsłony: 162

Około godziny 15:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wyszkowie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty na trasie S8 przy węźle komunikacyjnym w Niegowie. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wyszkowie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabrodziu.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do zderzenia motocykla z samochodem ciężarowym w skutek najechania motocykla na tył ciężarówki. Kierujący motocyklem znajdowała się poza pojazdem, nieprzytomny, doszło do zatrzymania oddechu. Kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało.

 

Działania jakie w pierwszej fazie akcji były prowadzone to resuscytacja podjęta przez  strażaków. Prowadzona resuscytacja przez strażaków nie przyniosła skutku. Lekarz stwierdził zgon. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu na czas prowadzonych czynności przez Policję i Prokuratora. Dodatkowe działania strażaków polegały na zabezpieczeniu wycieków płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu.

 

 

W działaniach brały udział służby:

 

GBA 4,5/16/4 Mercedes Atego – JRG Wyszków

 

GCBA 5/32 MAN – JRG Wyszków

 

SLOp Toyota RAV4 - KP PSP Wyszków

 

Policja

 

Pogotowie Ratunkowe

 

Prokuratura

 

Opracował: Ł.Ż.